X
چگونه نرخ استنادات خود را افزایش دهیم؟ (قسمت اول)
X
چگونه نرخ استنادات خود را افزایش دهیم؟ (قسمت دوم)
X
5 روش برای جلوگیری از رد مقاله توسط سردبیر

اخبار

آخرین اخبار

حضور مرکز اطلاعات علمی در نمایشگاه کسب و کارهای موفق در فضای مجازی

مرکز اطلاعات علمی در نمایشگاه کسب و کارهای موفق در فضای مجازی شرکت کرد. ...

نمایه 80 عنوان نشریه علمی ترویجی و علمی تخصصی در SID

سرپرست مرکز اطلاعات علمی از نمایه سازی 80 عنوان نشریه علمی ترویجی و علمی تخصصی در SID خبر داد. ...

ارزیابی بروندادهای علمی پژوهشگاه رویان

مقاله «ارزیابی بروندادهای علمی پژوهشگاه رویان» برگرفته از یک طرح پژوهشی به کارفرمایی پژوهشگاه رویان است ...

دکمه آلتمتریکس برای محققان

با ظهور وب تلاش‌هایی برای استفاده از اطلاعات موجود در این محیط برای ارزیابی تاثیر علمی صورت گرفت که ...

انتقاد رئیس جهاددانشگاهی از رشد مدرک‌گرایی
تاریخ انتشار: چهارشنبه 26 آبان 1395

رئیس جهاددانشگاهی در مراسم پایانی جشنواره کتاب سال دانشجویی با تأکید بر اهمیت مستند کردن تجربیات در حوزه علم و فناوری، از رشد مدرک‌گرایی در دستگاه‌های دولتی و شبه دولتی انتقاد کرد.


به گزارش ایسنا، در مراسم پایانی بیست و سومین جشنواره کتاب سال دانشجویی که روز سه‌شنبه ۲۵ آبان‌ماه در پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاددانشگاهی برگزار شد،‌ حمیدرضا طیبی رئیس جهاددانشگاهی با تأکید بر اهمیت رشد و توسعه علم و فناوری و مستند کردن آن از طریق کتاب گفت: مستندسازی، تولید علم و روش کاربردی کردن تجربیات و وقایع تاریخی برای استفاده از آن‌ها در جوامع از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بر همین اساس کتاب در همه جوامع، ملل و ادیان الهی بویژه دین مبین اسلام از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.
او در ادامه گفت: معجزه پیامبر (ص) کتاب است و اولین آیات قرآن که به پیامبر (ص) نازل شد با موضوع علم‌ و قلم است. این اهمیت به حدی است که خداوند متعال به قلم قسم می‌دهد. خود این مطلب نشان‌دهنده این است که دین اسلام برای انسان‌ها حرمت عقلانی قائل است. اسلام با منطق اصلی خود باب گفت‌وگوی علمی را باز کرده است.
رئیس جهاددانشگاهی متذکر شد: در جهاددانشگاهی توجه ویژه‌ای به تولید و کاربردی کردن علم به منظور حل مشکلات جامعه شده است. علم تولید قدرت و ثروت می‌کند. غربی‌ها پس از این‌که از غفلت ما استفاده کردند و جلو رفتند سعی کردند به ما القا کنند که ما توانایی تولید علمی نداریم. آن‌ها سعی کردند خودباوری را از نسل جوان ما بگیرند.
او در بخش دیگری از سخنانش گفت: هم‌اکنون شبکه بسیار گسترده‌ای از تولیدات فنی، علمی و پژوهشی داریم. همچنین شبکه گسترده‌ای برای کاربردی کردن و ارائه این فناوری‌ها و پژوهش‌ها به جامعه داریم و به آن مفتخریم. بیش از ۱۱ هزار پروژه علمی و فناوری در کشور ایجاد کرده‌ایم که کمتر از ۲۰ درصد منابع کارهای ما دولتی است و بیش از ۸۰ درصد منابع ما از تجاری‌سازی علم و فناوری حاصل شده است.
طیبی ادامه داد: خوشبختانه جهاددانشگاهی از همان ابتدا در ترویج علم اهتمام ویژه داشت. از سال ۶۰ انتشارات جهاددانشگاهی تأسیس شد؛ چون مهم بود استادان در دانشگاه‌ها آموخته‌های خود را مکتوب کنند تا همه جامعه از آن‌ها استفاده کنند. امروز مفتخریم که بیش از هزاران جلد کتاب توسط سازمان انتشارات جهاددانشگاهی منتشر شده است.
یکی از اقدامات مهم سازمان انتشارات و معاونت فرهنگی در ترویج کتاب و کتاب‌خوانی برگزاری جشنواره کتاب سال دانشجویی است که امسال بیست و سومین دوره آن را می‌گذرانیم. همین جشنواره توانسته اعتماد دانشجویان را به خود جلب کند و باعث ظهور و بروز استعدادهای جوانان شده است. از دیگر کارهای ارزنده جهاد دانشگاهی در حوزه نشر ایجاد پایگاه علمی جهاد دانشگاهی بوده است که به SID معروف است و هدف این پایگاه اشاعه و ترویج اطلاعات علمی، گسترش سریع خدمات، اطلاع‌رسانی و این‌که محققان و دانشمندان ما بتوانند خیلی سریع از دستاوردهای علمی مطلع شوند، است. او گفت: ‌الان تعداد مقالاتی که ما در SID نهایی کرده‌ایم یک میلیون و ۲۷۱ هزار و ۵۲۰ مقاله از ۱۷۷۵ نشر به زبان فارسی و انگلیسی است که بیش از ۴۰۰ هزار مقاله در اختیار ماست و دانش‌پژوهان می‌توانند به صورت رایگان از آن‌ها استفاده کنند.
رئیس جهاددانشگاهی سپس به مشکلات حوزه تولید علم و فناوری اشاره کرد و گفت: از مشکلات ما در این حوزه سرعت تولید علم و کاربردی کردن و استفاده درست آن است که به توسعه فرهنگی، اقتصادی و سیاسی بستگی دارد. ما در تولید علم با آفاتی مواجه هستیم. یعنی اگر برای تولید و مصرف علم متقاضی داشته باشیم سرعت تولید علم هم بیشتر می‌شود و با کاربردی کردن آن در جامعه مواجه خواهیم شد. اما متأسفانه باید بگویم یکی از آفات بزرگ در کشور ما توجه به مدرک‌گرایی است. متأسفانه نقش مدرک‌گرایی در احساس و ایجاد جایگاه اجتماعی بسیار زیاد است. نقشی که مدرک‌گرایی در افزایش حقوق و جایگاه اجتماعی در همه سازمان‌های دولتی و شبه دولتی ایجاد کرده مشکل درست کرده است و نتیجه این شده که تولید مقاله و رساله و کتاب به صورت نیابتی در همین خیابان انقلاب انجام می‌شود و هر وقت از این منطقه رد می‌شویم متأثرمان می‌کند و از این بابت دچار مصیبت شده‌ایم. البته در شورای انقلاب فرهنگی این بحث به صورت جدی مطرح شده که قوه قضاییه و نیروی انتظامی با این موضوع برخورد جدی کنند.
او همچنین گفت:‌ در حال حاضر ما مشکل جدی در تولید علم و فناوری نداریم. ما توان تولید علم و فناوری را داریم اما باید مدیریت و زنجیره آن درست شود تا کارکرد مناسب خودش را داشته باشد. رئیس جهاد دانشگاهی با مخاطب قرار دادن مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: متأسفانه در کشور ما هم در بحث توسعه عمرانی و هم در توسعه علم و پژوهش پراکنده‌کاری وجود دارد در صورتی که ما باید اولویت‌های توسعه صنعتی خود را مشخص کنیم. به جای اینکه در ۱۰ زمینه هزینه کنیم در ۱۰۰ زمینه هزینه می‌کنیم و معمولا هم به نتیجه نمی‌رسیم. در صورتی که همه جای دنیا اولویت‌ها را مشخص می‌کنند. اما ما این کار را نمی‌کنیم. پژوهش‌ها باید دارای اولویت باشد و در ادامه تبدیل به ثروت شود و حتی هزینه خود را هم دربیاورد.
او سپس گفت: از میان ۶۲۹ کتاب رسیده به این جشنواره تناسب‌ها خوب نیست و کتاب‌های رسیده در حوزه فنی مهندسی کم است. این موضوع را در شورای عالی هم گزارش دادند. علاقه دانشجو به رفتن به رشته ریاضی و انتخاب رشته‌های فنی مهندسی کم شده است چون آن‌ها احساس می‌کنند کاری برای رشته‌هایی که آن‌ها انتخاب می‌کنند وجود ندارد. دلیل آن هم این است که نمی‌خواهند از علم و فناوری داخلی استفاده کنند. طیبی همچنین اظهار کرد: تعداد کتاب‌ها در علوم انسانی بسیار زیاد و خوب است اما آثار آن‌ها برای حل معضلات انسانی و اجتماعی ما کم است.آرشیو اخبار مرکز و گزارش های علم سنجی

گزارش های علم سنجی

گزارش های رتبه بندی دانشگاه ها

دانشگاه علوم پزشکی تهران برترین دانشگاه ایران در رتبه بندی استنادی وبومتریکس معرفی شد   دوشنبه 14 دی 1394 رتبه‌بندی تایمز از دانشگاه‌های کشورهای عضو بریکس و اقتصادهای نوظهور   سه شنبه 24 آذر 1394 دانشگاه‌های برتر جهان بر اساس قابلیت استخدام دانش آموختگان معرفی شدند  دوشنبه 16 آذر 1394 گزارش دانشگاههای برتر زیر پنجاه سال در رتبه بندی کیو اس 2015  شنبه 7 آذر 1394 رتبه بندی جدید تایمز در حوزه فیزیک درسال 2015 منتشر شد  شنبه 30 آبان 1394 رتبه بندی جدید تایمز در حوزه علوم زیستی در سال 2015  پنجشنبه 21 آبان 1394 رتبه بندی جدید تایمز در حوزه فنی ومهندسی در سال 2015 منتشر شد  پنجشنبه 21 آبان 1394 رتبه بندی جدید تایمز در حوزه علوم اجتماعی در سال 2015 منتشر شد  شنبه 16 آبان 1394 رتبه بندی دانشگاه‌های جوان آموزش عالی تایمز  سه شنبه 5 آبان 1394 رتبه بندی موضوعی دانشگاههای تایمز در سال 2015 در حوزه هنر و علوم انسانی  دوشنبه 4 آبان 1394 گزارش رتبه بندی آریو آر در مورد دانشگاه های علوم پزشکی تهران و صنعتی شریف  دوشنبه 19 مهر 1394 گزارش رتبه بندی آموزش عالی تایمز در سال 2015  چهارشنبه 15 مهر 1394 براساس اخرین رتبه بندی (QS) در سال 2015 دانشگاه های صنعتی شریف و تهران برترین دانشگاه های ایران شناخته شدند.  سه شنبه 31 شهریور 1394 رتبه بندی وبومتریکس در جولای 2015  دوشنبه 21 اردیبهشت 1394

گزارش های کلان ملی

مقایسه وضعیت علمی ایران و ترکیه براساس آمار خروجی پایگاه Web of Sciense از سال 2006 تا 2016 شنبه 23 بهمن 1395 حضور موسسات علمی ایرانی در رتبه بندی SIR سال 2016 چهارشنبه 15 دی 1395 پرهیز از موضوعات بررسی نشده و تعمیم نتایج سبب تاثیر بیش‌تر پژوهش می‌شود چهارشنبه 24 آذر 1395 بر اساس رتبه بندی نمایه نیچر رتبه چهارم ایران در میان کشورهای غرب آسیا سه شنبه 02 آذر 1395 جایگاه شانزدهمی ایران در سال 2015 در زمینه تولیدات علمی در دنیا براساس رتبه بندی سای مگو سه شنبه 15 تیر 1395 برترین مقالات ایران در سال 2015 براساس نمره التمتریک معرفی شدند  دوشنبه 28 دی 1394 ترین های علمی کشور در آذرماه 94 استخراج و اعلام شد  شنبه 5 دی 1394 بررسی ده ساله مدارک علمی ایران در سه حوزه علوم اجتماعی، اقتصاد و تجارت و روان‌شناسی و روان‌پزشکی  چهارشنبه 25 آذر 1394 پرکارترین محقق ایران در سال 2015 کیست؟  چهارشنبه 25 آذر 1394 پرکارترینهای علمی کشور در آبانماه 94  سه شنبه 3 آذر 1394 محقق دانشگاه امیرکبیر در زمره اثرگذارترین خردورزان علمی جهان  سه شنبه 5 آبان 1394 تلاشهای علمی ایران در مهرماه 94  دوشنبه 4 آبان 1394 تعداد محققان پر استناد کشور در سال 2015  سه شنبه 21 مهر 1394 ترین های تولید علم کشور در شهریور ماه 94  سه شنبه 7 مهر 1394 ایران رتبه 12 تولیدات حوزه مهندسی هوا فضا را در جهان به خود اختصاص داده است  شنبه 24 مرداد 1394 قرارگیری ایران در رتبه 14 دنیا در تولیدات و استنادات علمی حوزه زیست فناوری در سال 2014  چهارشنبه 14 مرداد 1394 گزارش تولید علم ایران در سال 2014  دوشنبه 21 اردیبهشت 1394

سایر گزارش ها

اخبار مرکز

دکتر عظیم زاده بیان کرد: تامین مالکیت معنوی برای تولیدکنندگان محتوا مهمترین محور فعالیت مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی در سال جاری  یکشنبه 3 اردیبهشت 1396 حضور مرکز اطلاعات علمی در نمایشگاه کسب و کارهای موفق در فضای مجازی  شنبه 2 اردیبهشت 1396 نمایه 80 عنوان نشریه علمی ترویجی و علمی تخصصی در SID  شنبه 26 فروردین 1396 برگزاری جلسه شورای علمی مرکز اطلاعات علمی  دوشنبه 23 اسفند 1395 انعقاد تفاهم نامه همکاری بین معاونت فرهنگی و مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی  یکشنبه 26 دی 1395 نشست مشترک مرکز اطلاعات علمی (SID) و شورای فرهنگ عمومی کشور  سه شنبه 30 آذر 1395 حضور مرکز اطلاعات علمی در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی  دوشنبه 29 آذر 1395 برگزاری دو کارگاه آموزشی تخصصی در مرکز اطلاعات علمی  چهارشنبه 17 آذر 1395 انتشار کتاب ترجمه شده توسط عضو مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی  دوشنبه 1 آذر 1395 انتقاد رئیس جهاددانشگاهی از رشد مدرک‌گرایی  چهارشنبه 26 آبان 1395 گردآوری 1800 عنوان نشریه در مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی  یکشنبه 23 آبان 1395 بازدید رئیس جهاد دانشگاهی و هیات همراه از غرفه نشریات تخصصی و مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاریها  چهارشنبه 19 آبان 1395 بازدید معاون پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی از غرفه نشریات تخصصی و مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی  چهارشنبه 19 آبان 1395 امضای تفاهم نامه نمایه سازی نشریات علمی پردیس خواهران دانشگاه امام صادق (ع) در SID  شنبه 1 آبان 1395 برگزاری کارگاه آموزشی مقاله نویسی علمی ویژه گروه تخصصی علوم انسانی  دوشنبه 12 مهر 1395 برگزاری کارگاه آموزشی نگارش پایان نامه و پروپوزال نویسی ویژه گروه تخصصی علوم انسانی و علوم اجتماعی در مرکز اطلاعات علمی  دوشنبه 5 مهر 1395 برگزاری سطح پیشرفته کارگاه آموزشی کاربرد نرم افزار SPSS در پژوهش در مرکز اطلاعات علمی  يكشنبه 28 شهریور 1395 برگزاری کارگاه آموزشی روش های ارتقای رتبه علمی نشریات براساس معیارهای بین المللی و پایگاههای معتبر علمی در مرکز اطلاعات علمی  چهارشنبه 24 شهریور 1395 عضویت مرکز اطلاعات علمی در کنسرسیوم محتوای ملی  سه شنبه 16 شهریور 1395 بازدید دکتر طیبی از مرکز اطلاعات علمی  چهارشنبه 3 شهریور 1395 برگزاری کارگاه آموزشی کاربرد نرم افزار spss در پژوهش (سطح 1) در مرکز اطلاعات علمی  سه شنبه 26 مرداد 1395 حضور مرکز اطلاعات علمی در نمایشگاه دستاوردهای جهاد دانشگاهی در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور  دوشنبه 25 مرداد 1395 برگزاری کارگاه اموزشی مقاله نویسی ویژه گروه تخصصی علوم پزشکی در مرکز اطلاعات علمی  شنبه 23 مرداد 1395 برگزاری کارگاه آموزشی مقاله نویسی ویژه گروه تخصصی فنی و مهندسی در مرکز اطلاعات علمی  پنجشنبه 21 مرداد 1395 برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت اطلاعات علمی (EndNote) در مرکز اطلاعات علمی  یکشنبه 10 مرداد 1395 مذاکرات همکاری بین مرکز اطلاعات علمی و اداره کل امور خوابگاه های دانشگاه تهران  چهارشنبه 6 مرداد 1395 نمایه دو نشریه علمی مرکز گردشگری علمی فرهنگی دانشجویان جهاد دانشگاهی در تارگاه SID  سه شنبه 5 مرداد 1395 برگزاری کارگاه آموزشی مقاله نویسی ویژه گروه تخصصی علوم انسانی در مرکز اطلاعات علمی  سه شنبه 29 تیر 1395 نمایه مقالات کنفرانس وب پژوهی در بانک مجامع علمی تارگاه sid  یکشنبه 13 تیر 1395 امضای تفاهم نامه نمایه سازی نشریه پژوهش های ادبی و بلاغی در پایگاه اطلاعات علمی  سه شنبه 8 تیر 1395 حضور مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی در پنچمین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری  چهارشنبه 5 خرداد 1395 انعقاد تفاهم نامه همکاری بین مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی و دانشگاه علم و فرهنگ   چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395 معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی با حضور در غرفه مرکز اطلاعات علمی از توانمندیهای این مرکز بازدید کرد   دوشنبه 23 آذر 1394 بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاریها و نشریات تخصصی به کار خود پایان داد  شنبه 23 آبان 1394 حضور مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات کشور  شنبه 16 آبان 1394 امضای تفاهم نامه همکاری میان مرکز اطلاعات علمی و سازمان بنادر و دریانوردی   شنبه 18 بهمن 1393 رونمايي از نسخه جديد تارگاه SID   دوشنبه 5 اسفند 1392

همه خبرها

دکتر عظیم زاده بیان کرد: تامین مالکیت معنوی برای تولیدکنندگان محتوا مهمترین محور فعالیت مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی در سال جاری  یکشنبه 3 اردیبهشت 1396
حضور مرکز اطلاعات علمی در نمایشگاه کسب و کارهای موفق در فضای مجازی  شنبه 2 اردیبهشت 1396
نمایه 80 عنوان نشریه علمی ترویجی و علمی تخصصی در SID  شنبه 26 فروردین 1396
ارزیابی بروندادهای علمی پژوهشگاه رویان  یکشنبه 20 فروردین 1396
دکمه آلتمتریکس برای محققان  دوشنبه 23 اسفند 1395
برگزاری جلسه شورای علمی مرکز اطلاعات علمی  دوشنبه 23 اسفند 1395
افزونه مرورگر گوگل اسکالر  سه شنبه 3 اسفند 1395
مقایسه وضعیت علمی ایران و ترکیه براساس آمار خروجی پایگاه Web of Sciense از سال 2006 تا 2016  شنبه 23 بهمن 1395
انعقاد تفاهم نامه همکاری بین معاونت فرهنگی و مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی  یکشنبه 26 دی 1395
حضور موسسات علمی ایرانی در رتبه بندی SIR سال 2016  چهارشنبه 15 دی 1395
نشست مشترک مرکز اطلاعات علمی (SID) و شورای فرهنگ عمومی کشور  سه شنبه 30 آذر 1395
حضور مرکز اطلاعات علمی در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی  دوشنبه 29 آذر 1395
پرهیز از موضوعات بررسی نشده و تعمیم نتایج سبب تاثیر بیش‌تر پژوهش می‌شود  چهارشنبه 24 آذر 1395
برگزاری دو کارگاه آموزشی تخصصی در مرکز اطلاعات علمی  چهارشنبه 17 آذر 1395
بر اساس رتبه بندی نمایه نیچر رتبه چهارم ایران در میان کشورهای غرب آسیا  سه شنبه 2 آذر 1395
انتشار کتاب ترجمه شده توسط عضو مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی  دوشنبه 1 آذر 1395
انتقاد رئیس جهاددانشگاهی از رشد مدرک‌گرایی  چهارشنبه 26 آبان 1395
گردآوری 1800 عنوان نشریه در مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی  یکشنبه 23 آبان 1395
بازدید رئیس جهاد دانشگاهی و هیات همراه از غرفه نشریات تخصصی و مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاریها  چهارشنبه 19 آبان 1395
بازدید معاون پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی از غرفه نشریات تخصصی و مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی  چهارشنبه 19 آبان 1395
امضای تفاهم نامه نمایه سازی نشریات علمی پردیس خواهران دانشگاه امام صادق (ع) در SID  شنبه 1 آبان 1395
برگزاری کارگاه آموزشی مقاله نویسی علمی ویژه گروه تخصصی علوم انسانی  دوشنبه 12 مهر 1395
برگزاری کارگاه آموزشی نگارش پایان نامه و پروپوزال نویسی ویژه گروه تخصصی علوم انسانی و علوم اجتماعی در مرکز اطلاعات علمی  دوشنبه 5 مهر 1395
برگزاری سطح پیشرفته کارگاه آموزشی کاربرد نرم افزار SPSS در پژوهش در مرکز اطلاعات علمی  یکشنبه 28 شهریور 1395
برگزاری کارگاه آموزشی روش های ارتقای رتبه علمی نشریات براساس معیارهای بین المللی و پایگاههای معتبر علمی در مرکز اطلاعات علمی  چهارشنبه 24 شهریور 1395
عضویت مرکز اطلاعات علمی در کنسرسیوم محتوای ملی  سه شنبه 16 شهریور 1395
مطالعه مدارک علمی دکتر کلورز در پایگاه های استنادی دنیا  چهارشنبه 10 شهریور 1395
بازدید دکتر طیبی از مرکز اطلاعات علمی  چهارشنبه 3 شهریور 1395
برگزاری کارگاه آموزشی کاربرد نرم افزار spss در پژوهش (سطح 1) در مرکز اطلاعات علمی  سه شنبه 26 مرداد 1395
حضور مرکز اطلاعات علمی در نمایشگاه دستاوردهای جهاد دانشگاهی در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور  دوشنبه 25 مرداد 1395
برگزاری کارگاه اموزشی مقاله نویسی ویژه گروه تخصصی علوم پزشکی در مرکز اطلاعات علمی  شنبه 23 مرداد 1395
برگزاری کارگاه آموزشی مقاله نویسی ویژه گروه تخصصی فنی و مهندسی در مرکز اطلاعات علمی  پنجشنبه 21 مرداد 1395
برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت اطلاعات علمی (EndNote) در مرکز اطلاعات علمی  یکشنبه 10 مرداد 1395
مذاکرات همکاری بین مرکز اطلاعات علمی و اداره کل امور خوابگاه های دانشگاه تهران  چهارشنبه 6 مرداد 1395
ثبت نزدیک به 30 هزار مدرک با کلیدواژه هموفیلی در پایگاه استنادی اسکوپوس  چهارشنبه 6 مرداد 1395
نمایه دو نشریه علمی مرکز گردشگری علمی فرهنگی دانشجویان جهاد دانشگاهی در تارگاه SID  سه شنبه 5 مرداد 1395
برگزاری کارگاه آموزشی مقاله نویسی ویژه گروه تخصصی علوم انسانی در مرکز اطلاعات علمی  سه شنبه 29 تیر 1395
جایگاه شانزدهمی ایران در سال 2015 در زمینه تولیدات علمی در دنیا براساس رتبه بندی سای مگو  سه شنبه 15 تیر 1395
نمایه مقالات کنفرانس وب پژوهی در بانک مجامع علمی تارگاه sid  یکشنبه 13 تیر 1395
امضای تفاهم نامه نمایه سازی نشریه پژوهش های ادبی و بلاغی در پایگاه اطلاعات علمی  سه شنبه 8 تیر 1395
حضور مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID) در پنچمین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری  چهارشنبه 5 خرداد 1395
استفاده بیش از 5 هزار بار از واژه خلیج فارس در مدارک علمی جهان  یکشنبه 12 اردیبهشت 1395
انعقاد تفاهم نامه همکاری بین مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی و دانشگاه علم و فرهنگ  چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395
محققان ایرانی تا سال 2014، 203 مدرک علمی منتشر کرده اند  شنبه 4 اردیبهشت 1395
نشریات برتر نمایه شده در پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی  چهارشنبه 28 بهمن 1394
رتبه جهانی ایران در تولید مدارک علمی در حوزه مهندسی هوا و فضا  چهارشنبه 28 بهمن 1394
ایران با دارا بودن نزدیک به دو هزار مدرک علمی نمایه شده در مجلات اسکوپوس در رتبه 15 جهان قرارگرفته است  سه شنبه 13 بهمن 1394
محققان ایرانی در حوزه علم اطلاعات 38 مدرک علمی منتشرکرده اند  دوشنبه 12 بهمن 1394
برترین مقالات ایران در سال 2015 براساس نمره التمتریک معرفی شدند  دوشنبه 28 دی 1394
دانشگاه علوم پزشکی تهران برترین دانشگاه ایران در رتبه بندی استنادی وبومتریکس معرفی شد  دوشنبه 14 دی 1394
ترین های علمی کشور در آذرماه 94 استخراج و اعلام شد  شنبه 5 دی 1394
بررسی ده ساله مدارک علمی ایران در سه حوزه علوم اجتماعی، اقتصاد و تجارت و روان‌شناسی و روان‌پزشکی  چهارشنبه 25 آذر 1394
پرکارترین محقق ایران در سال 2015 کیست؟  چهارشنبه 25 آذر 1394
100 نوآور برتر جهانی 2015  چهارشنبه 25 آذر 1394
رتبه‌بندی تایمز از دانشگاه‌های کشورهای عضو بریکس و اقتصادهای نوظهور  سه شنبه 24 آذر 1394
معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی با حضور در غرفه مرکز اطلاعات علمی از توانمندیهای این مرکز بازدید کرد  دوشنبه 23 آذر 1394
دانشگاه‌های برتر جهان بر اساس قابلیت استخدام دانش آموختگان معرفی شدند  دوشنبه 16 آذر 1394
مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی برگزار شد  یکشنبه 8 آذر 1394
گزارش دانشگاههای برتر زیر پنجاه سال در رتبه بندی کیو اس 2015  پنجشنبه 5 آذر 1394
پرکارترینهای علمی کشور در آبانماه 94  سه شنبه 3 آذر 1394
رتبه بندی جدید تایمز در حوزه فیزیک درسال 2015 منتشر شد  شنبه 30 آبان 1394
بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاریها و نشریات تخصصی به کار خود پایان داد  شنبه 23 آبان 1394
رتبه بندی جدید تایمز در حوزه علوم زیستی در سال 2015  پنجشنبه 21 آبان 1394
رتبه بندی جدید تایمز در حوزه فنی و مهندسی در سال 2015 منتشر شد  پنجشنبه 21 آبان 1394
حضور مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات کشور  شنبه 16 آبان 1394
رتبه بندی جدید تایمز در حوزه علوم اجتماعی در سال 2015 منتشر شد  شنبه 16 آبان 1394
محقق دانشگاه امیرکبیر در زمره اثرگذارترین خردورزان علمی جهان  سه شنبه 5 آبان 1394
رتبه بندی دانشگاه‌های جوان آموزش عالی تایمز  سه شنبه 5 آبان 1394
رتبه بندی وبومتریکس در جولای 2015  دوشنبه 4 آبان 1394
رتبه بندی موضوعی دانشگاههای تایمز در سال 2015 در حوزه هنر و علوم انسانی  دوشنبه 4 آبان 1394
تلاشهای علمی ایران در مهرماه 94  دوشنبه 4 آبان 1394
تعداد محققان پر استناد کشور در سال 2015  سه شنبه 21 مهر 1394
گزارش رتبه بندی آریو آر در مورد دانشگاه های علوم پزشکی تهران و صنعتی شریف  دوشنبه 19 مهر 1394
گزارش رتبه بندی آموزش عالی تایمز در سال 2015  چهارشنبه 15 مهر 1394
تولیدات و همکاریهای علمی و پژوهشی پروفسور رابرت لنگر  دوشنبه 13 مهر 1394
ترین های تولید علم کشور در شهریور ماه 94  سه شنبه 7 مهر 1394
افزایش مجدد شمار مخاطبان پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی همزمان با آغاز به کار دانشگاهها  شنبه 4 مهر 1394
براساس اخرین رتبه بندی (QS) در سال 2015 دانشگاه های صنعتی شریف و تهران برترین دانشگاه های ایران شناخته شدند.  سه شنبه 31 شهریور 1394
حضور بیش از 108 نشریه مصوب پزشکی کشور در پایگاه های معتبر بین المللی  دوشنبه 2 شهریور 1394
بیش از 20 تفاهم نامه همکاری در 5 ماه نخست سال محقق شد  یکشنبه 1 شهریور 1394
گزارش رتبه‌بندی آموزش عالی تایمز در سال 2015  چهارشنبه 28 مرداد 1394
تفاهم نامه همکاریهای علمی و پژوهشی بین مرکز اطاعات علمی جهاد دانشگاهی و جامعة المصطفی العالمیة امضا شد  دوشنبه 26 مرداد 1394
دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه تهران همچنان در طبقه سوم رتبه بندی دانشگاههای برتر جهان قرار دارند  شنبه 24 مرداد 1394
ایران رتبه 12 تولیدات حوزه مهندسی هوا فضا را در جهان به خود اختصاص داده است.  شنبه 24 مرداد 1394
نشست خبری در یازدهمین سالروز تاسیس مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی  شنبه 17 مرداد 1394
قرارگیری ایران در رتبه 14 دنیا در تولیدات و استنادات علمی حوزه زیست فناوری در سال 2014  چهارشنبه 14 مرداد 1394
انعقاد تفاهم نامه همکاری بین مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی و پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی وزارت علوم  سه شنبه 6 مرداد 1394
نمایه بیش از یک هزار عنوان مقاله با محوریت قرآن و نهج البلاغه در پایگاه اطلاعات علمی  سه شنبه 16 تیر 1394
آموزه های قرآنی در تحقیقات محققان و پژوهشگران ایرانی  یکشنبه 14 تیر 1394
رشد 7 درصدی نشریات مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری در نیمه نخست امسال  دوشنبه 08 تیر 1394
برای نخستین بار در ایران، گزارش استنادی نشریات حوزوی  چهارشنبه 27 خرداد 1394
گزارشهای استنادی نشریات مصوب مرکز مدیریت حوزه های علمیه  پنج شنبه 21 خرداد 1394
نمایه بیش از یکصد عنوان مقاله نشریات با محوریت «مهدویت»  سه شنبه 19 خرداد 1394
کیفیت پایین نشریاتی که بیشترین اسناد علمی کشور را منتشر کرده‌اند  سه شنبه 05 خرداد 1394
امضای تفاهم نامه مشترک علمی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران و مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی  چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394
گزارش تولید علم ایران در سال 2014  دوشنبه 21 اردیبهشت 1394
گزارش وضعیت دانشگاه‌های ایران در رتبه‌بندی وبومتریکس 2015  دوشنبه 21 اردیبهشت 1394
امضای تفاهم نامه همکاری میان مرکز اطلاعات علمی و سازمان بنادر و دریانوردی  شنبه 18 بهمن 1393
آغاز نمایه سازی نشریات علمی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور در SID  چهارشنبه 1 بهمن 1393
نقشه تولید علم ایران  سه شنبه 30 دی 1393